O nás

     Galerie Lazarská zahájila svoji činnost v roce 1992 jako klasická komerční galerie. Základní okruh autorů se kryl s osobnostmi autorů, se kterými jsme byli spojeni dlouholetými přátelskými vazbami a sympatiemi lidskými, spolu s obdivem k jejich tvorbě.
     Jiří Anderle, Adolf Born, Karel Demel, Ludmila Jiřincová, Kamil Lhoták, Ladislav Kuklík, Vladimír Suchánek, Pavel Sukdolák, Jiří Šalamoun, Hana Storchová a Jiří Slíva byli z prvních, kterým jsme v průběhu prvních let uspořádali jejich autorské výstavy. Postupně přibývalo dalších jmen z naší výtvarné scény a prezentace autorské se střídaly s výstavami kolektivními či tématickými.
     Považujeme si za čest, že jsme mohli vystavovat i díla autorů neprávem opomíjených, či téměř zapomenutých jako byl např. Jaroslav Kopáč, Josef Krauer či František Ketzek a připomínat osobnosti milované – Františka Tichého, Jiřího Trnku, Josefa Šímu.
     I když jsme galerie komerční, nevyhýbali jsme se ani nonprofitním a nadačním akcím. Opakovaně jsme uspořádali výstavy ve prospěch Nadace Olgy Havlové, základní a střední školu pro slabozraké, II. interní kliniku Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, Středisko výcviku vodích psů, Diabetologické odd. nemocnice v Motole. Rovněž jsme ve spoluprácí s MČ Praha 1 uspořádali cyklus výstav věnovaný české ilustrační tvorbě (A.Born, O. Janeček, M. Prachatická, J. Trnka)
Celkový počet za uplynulých 26 let čítá více jak stovku výstav.
     Na základě našich zkušeností bychom rádi postavili i výběr a nabídku výtvarných děl v našich internetových aukcích.
I když je v současné době konkurence zavedených aukčních síní veliká, chceme si najít cestu, jak nezklamat naše současné příznivce, ale získat na svoji stranu i nové sympatizanty.

     Těšíme se na spolupráci k oboustranné spokojenosti prodávajících i kupujících.

                                                               

                                                                                                         GALERIE LAZARSKÁ – aukce s.r.o.