Kuba Ludvík (1863 - 1956)Bulharský šuhaj

akvarel, 1905, 30 x 20 cm, signováno a datováno vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek z Pardubické galerie. Z Piklovy sbírky.

Sbírka Karla Pikla

Karel Pikl (1889 – 1967) byl významnou osobností města Pardubic. Vedl pohřební ústav, pro tento účel nechal postavit 5 patrový palác na Wilsonově třídě v Pardubicích. Firma Bratři Piklové byla několikrát pověřena vypravením pohřbů významných místních osobností.  V rámci poválečného znárodnění nechtěl dobrovolně předat svůj podnik, byl zavřen a vyslýchán. Na podnik byla uvalena národní správa a veškeré cennosti byly zabaveny. Karel Pikl se nervově zhroutil a do konce života se s tímto komunistickým bezprávím nevyrovnal.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Aktuální cena 1 800 Kč

Číslo položky: 3868
Dražba ukončena: 13.11.2023, 21:51 h