Hračky a Kuriozity Kreslené tabule ke kramářským písním

3 půvabné naivistické kresby 150 x 100 cm, určené pro názornou prezentaci tzv. kramářských písní. Špatný pravopis a silně zastoupené germanismy (nářečí) naznačují, že plakáty pocházejí z prostření z česko - německého prostředí Pošumaví. Tomu odpovídá i místo nálezu – půda starého domu v Sušici. Doba vzniku - poslední čtvrtina 19. století. Cedule jsou poškozené.
Píseň Zkáza rodu Felsenburgského - byla publikována roku 1871 v Praze Karlíně nákladem knihkupectví Mikuláš a Knapp ve spisku Holoferna Amadea Tercibulky - Merendy, Sbírka rozličných žertovných deklamací, kramářských i nekramářských písní......

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Aktuální cena 2 200 Kč

Číslo položky: 3535
Poslední dražitel: 1139
Dražba ukončena: 27.02.2023, 21:40 h